fair participants

Kauno miesto kamerinis teatras

Veikia nuo 1976 m. 
Esame mažas ir jaukus teatras su didelėmis ambicijomis, įsikūręs pačioje Kauno miesto širdyje. Nebijome eksperimentuoti bei prisijaukinti neįprastas teatrines erdves, suteikiame sceną jauniesiems kūrėjams, rengiame edukacijas bei dalyvaujame socialiniuose projektuose.

Mugės metu įsigykite

Bilietus į spektaklius; suvenyrus

Kauno valstybinis lėlių teatras

Veikia nuo 1958 m.
Kauno valstybinį lėlių teatrą praėjusio šimtmečio viduryje įkūrė dramos aktoriai Stasys Ratkevičius (1917 – 2010) ir Valerija Gruodytė – Ratkevičienė (1916 – 2004). „Stebuklinguoju Aladino žibintu“ (1958 m.) prasidėjusios teatro istorijos metraštyje – solidus režisierių, dailininkų, aktorių, scenografų, kompozitorių sąrašas, daugiau nei 200 spektaklių pavadinimai, apie 2000 pagamintų lėlių, per 17 000 suvaidintų spektaklių, kuriuos matė daugiau kaip 2,7 mln. žiūrovų. Sėkmingai dalyvauta daugelyje festivalių, aplankant virš 20 užsienio šalių.  Šiuo metu KVLT trupę sudaro 15 aktorių. Teatre yra 2 žiūrovų salės (230 ir 50 vietų) - kasmet čia suvaidinama apie 300 spektaklių, pristatomos keturios premjeros. Kiekvieną sezoną mažiesiems pasakų mylėtojams siūloma apsilankyti 26 repertuariniuose spektakliuose. Tai įvairių šalių pasakų inscenizacijos, originalioji dramaturgija vaikams ir jaunimui. Nuo 1996 m. veikia Valerijos ir Stasio Ratkevičių lėlių muziejus. Jame sukaupta daugiau nei 900 vertingų eksponatų, menančių ilgą teatro kūrybinį kelią. Čia nuolat vyksta edukaciniai renginiai, šviečiamosios programos, rengiamos muziejaus fondų parodos. Siekdamas tapti šiuolaikišku, atviru ir žinomu, teatras daug dėmesio skiria auditorijos plėtrai, nuolat ieško naujų komunikacijos formų su esamais ir potencialiais žiūrovais, plečia ir stiprina partnerysčių tinklą. Didelio kauniečių, miesto ir užsienio svečių dėmesio sulaukia tradiciniai teatralizuoti Kauno valstybinio lėlių teatro renginiai – sezono atidarymo šventė „Į Pasakų šalį!“ bei trečią dešimtmetį skaičiuojantis tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Šypsos lėlės ir vaikai“.  Teatras yra Tarptautinės vaikų ir jaunimo teatrų asociacijos ASSITEJ ir Tarptautinės lėlininkų organizacijos UNIMA narys.

Teatronas

Veikia nuo 2015 m.
Teatrono veikloje - teatro spektaklių statymas, tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio organizavimas, ilgalaikių edukacinių programų kūrimas bei naujų bendravimo su kultūros lauku būdų taikymas. Teatronas taip pat iniciavo pirmojo Lietuvoje šiuolaikinio cirko centro Cirko Sapiens atidarymą, kuruoja jo veiklą ir įgyvendina rezidencijų programą. Didžiausias Teatrono siekis - kultūringa bendruomenė/visuomenė.

Mugės metu įsigykite

Spektaklių bilietus, Cirko Sapiens lankytojo bilietus, atributika.

Kauno šokio teatras „Aura“

Veikia nuo 1982 m. 
Kauno šokio teatras "Aura" – pirmasis šiuolaikinio šokio teatras Lietuvoje, istoriją skaičiuojantis nuo 1982-aisiais metais Birutės Letukaitės įkurtos „Modernaus šokio grupės“. 1989-aisiais metais teatras suorganizavo pirmąjį Lietuvoje tarptautinį modernaus šokio festivalį, kuris vėliau virto tarptautiniu šokio festivaliu “Aura”, vykstančiu kasmet rudenį Kaune. Nuo 2011-ųjų metų trupėje pradėjo šokti šokėjai iš įvairių pasaulio šalių ir „Aura“ tapo tarptautine šokio trupe, pristatydama spektaklius visuose žemynuose ir įvertinta daugybe apdovanojimų. Teatre veikia ilgametė „Auros“ šokio studija.

Mugės metu įsigykite

Bilietus į spektaklius, abonimentus į AURA31 festivalį.

Tango kultūros erdvė

Veikia nuo 2018 m. 
Tango kultūros erdvė / “El Tango Club Espacio Cultural” / Argentinietiško tango kultūros ambasada/ Tai – ypatinga tango kultūros erdvė Lietuvoje ir Baltijos regione su unikaliu muziejumi, dedikuota Argentinos kultūros, jos tradicijų pažinimui, kultūriniams renginiams, tango šokio bei ispanų kalbos mokymuisi. Tai - kultūrinė erdvė apie įvairias argentinietiško tango kultūros formas: šokį, muziką, istoriją, tradicijas bei visa tai, kiek daug telpa viename trumpame žodyje „tango“. Tai – taip pat ir socialinė erdvė, kurianti argentinietišką tango šokančiųjų bendruomenę, kurioje žmonės bendrauja, kartu leidžia laisvalaikį bei susipažįsta su naujais žmonėmis. Tango kultūros erdvė prisideda bei plėtoja Lotynų Amerikos kultūrinio paveldo pažinimą Kaune bei už jo ribų. Bendradarbiaudami su partneriais Argentinoje ir Europos šalyse, savo veiklomis ir kultūrine programa siekiame, kad Kaunas būtų patrauklus išskirtinai autentiškomis meninio bei kultūrinio pažinimo veiklomis. Būdami Argentinos kultūros ambasadoriais siekiame, kad mūsų kultūrinės veiklos būtų matomos užsienyje bei skatintų atvykstamąjį kultūrinį turizmą Kauno mieste. Tai liudija mūsų kasmetiniais tapę tarptautiniai projektai su išskirtiniais garbės svečiais, atlikėjais iš Argentinos, pritraukę dalyvius iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių.

Mugės metu įsigykite

Bilietai į muziejų, kultūrinio švietimo abonementai, suvenyrai, bilietai į koncertus (planuojami), bilietai į renginius

Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius

Veikia nuo 2006 m. 
Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius yra visuomeninė, pelno nesiekianti kūrėjų asociacija. LDS Kauno skyrius rengia, kuruoja ir dalyvauja rengiant dailės renginius, parodas, skelbia konkursus, vykdo įvairias kūrybines programas, bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio meno institucijomis, menininkais, menotyrininkais. Pamatiniai LDS Kauno skyriaus tikslai – skatinti ir ginti laisvą kūrybą, profesionalios dailės ir dailėtyros sklaidą, jų įvairovę ir savitumą, propaguoti LDS Kauno skyriaus narių kūrybą Lietuvoje bei pasaulyje. Vieni svarbiausių LDS Kauno skyriaus renginių yra tęstiniai projektai: tarptautinis stiklo meno festivalis „Vitrum“, tarptautinė Kauno grafikos bienalė. LDS Kauno skyriui priklauso kūrybinis padalinys – galerija „Meno parkas“, organizuojanti, pristatanti Lietuvos ir tarptautinius meno projektus.

Mugės metu įsigykite

Meno žurnalus ir meno projektų katalogus

Kauno fotografijos galerija (Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius)

Veikia nuo 1979 m. 
Kauno fotografijos galerija (Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius) nuo 1979 m. sėkmingai veikianti meno organizacija, orientuota į Lietuvos fotografijos sklaidą. Galerija organizuoja Lietuvos ir užsienio fotomenininkų parodas, intensyviai užsiima leidybine veikla, savo fotografijos leidinius pristato meno leidinių mugėse Lietuvoje ir užsienyje, vykdo rezidencijų programas, organizuoja kūrybines dirbtuves fotografijos ir leidybos profesionalams, bei pradedantiesiems menininkams, vykdo edukacines veiklas moksleiviams, ieško naujų fotografijos sklaidos formų.

Mugės metu įsigykite

Knygas, atvirutes.

Kauno miesto muziejus

Veikia nuo 2005 m. 
Penkis skyrius vienijantis Kauno miesto muziejus skirtas miesto istorijai, kultūrai ir jo asmenybėms įamžinti. Kasdien vykdydamas miesto ir jo turtingos istorijos įkvėptą muziejinę, kultūrinio švietimo, leidybos, pramogų ir poilsio organizavimo veiklą, Kauno miesto muziejus kviečia kartu tirti ir ieškoti atsakymų, kas yra ir kaip veikia miestas bei siekia kurti šiuolaikišką muziejų, kuriame būtų gera miestiečiams ir miesto svečiams. Muziejų, kuris pasakotų ne tik apie Kauno istoriją, tačiau ir Kauno istorijas – patirtas mūsų ir mūsų protėvių, išgirstas bei regėtas miesto aikštėje ar namuose, garsias ar dar niekam nežinomas.

Mugės metu įsigykite

Bilietus į muziejų; edukacinių užsiėmimų kuponus; leidinius; suvenyrus, kt.

Maironio lietuvių literatūros muziejus

Veikia nuo 1936 m. 
Maironio lietuvių literatūros muziejus (MLLM) įsteigtas 1936 m. poeto, kunigo Jono Mačiulio-Maironio (1862–1932) namuose. Poetas gyveno aštuoniuose šio namo antro aukšto kambariuose. Praėjus ketveriems metams po poeto mirties bute buvo įrengti ir atidaryti trys memorialiniai kambariai. 1940–1944 m. muziejaus vedėju dirbo poetas B. Brazdžionis. Jo iniciatyva pradėta kaupti ir kitų rašytojų archyvinė medžiaga. Rūmai, kuriuose įkurtas muziejus, pastatyti XVIII a. viduryje ant trijų gotikinių XVI a. namų rūsių pamatų. Po 1812 m. karo šiame name buvo ligoninė. Malšinant 1863–1864 m. sukilimą, čia veikė karo lauko teismas. Maironiui gyvenant šiuose namuose, pirmame aukšte buvo įsikūrę nemažai kultūros organizacijų. Maironio namuose yra gyvenę ir svečiavęsi nemažai iškilių Lietuvos meno, mokslo, bažnyčios ir visuomenės veikėjų. Maironio lietuvių literatūros muziejui priklauso padaliniai: Juozo Grušo namai-muziejus, Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namai-muziejus, Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus, Juozo Tumo-Vaižganto butas-muziejus, Vaikų literatūros muziejus. Muziejuje nuolat vyksta gausūs renginiai, knygų pristatymai, lankytojai dalyvauja ekskursijose ir edukaciniuose užsiėmimuose. Muziejaus steigėjas – LR kultūros ministerija.

Mugės metu įsigykite

Muziejaus leidinius, suvenyrus, ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų kuponus.

Kauno tvirtovės parkas

Veikia nuo 2016 m. 
Kauno tvirtovės parkas : KAS MES? Viešosios įstaigos Kauno tvirtovės parkas pagrindinis tikslas – organizuoti ir įgyvendinti Kauno tvirtovės paveldo – fortų, slėptuvių ir kitų įtvirtinimų išsaugojimą ir pritaikymą šiuolaikiniams visuomenės poreikiams, taip išnaudojant karinio paveldo mokslinį, turistinį ir kultūrinį potencialą, populiarinti gynybinį paveldą Lietuvoje ir Europoje. Kauno tvirtovės parkas - unikalus pirmojo pasaulinio karo istorijos rezervatas, kuriame sustojusi laiko kapsulė – kviečia aplankyti autentiškus karo reliktus ir įspūdingus istorijos monumentus – ilgus ir klaidžius fortų požemius, galingos artilerijos sugriautus mūrus, bei įtvirtintus miesto kraštovaizdžius. XIXa. pab. Kauną apjuosė fortų žiedas, o mieste įsikūrė visas miesto-tvirtovės gynybinių įtvirtinimų, požeminių artilerijos sandėlių, kareivinių, administracinių pastatų bei kitų slėptuvių tinklas. Fortai - tai žemės architektūra. Statyti iš įvairių medžiagų – akmens, metalo, lietuviško molio plytų, medžio, vietoje gaminto betono. Gynybinę funkciją turėjo atlikti ir augalija: spygliuotos gudobelės, tvirtovės tuopos ir kt. Fortai Kaune suformavo – įtvirtintą kraštovaizdį, kuris iki šiol traukia ne tik paslaptingais požemiais, bet ir reljefu, vaizdingomis vietovėmis. Šiandien didžiąją apleistos tvirtovės statinių ir teritorijos dalį valdo ir prižiūri Kauno tvirtovės parkas – daugiau nei 60 statinių, apie 200 ha teritorijos skirtingose miesto ir rajono vietose. Šio paveldo tvarkyba ir pritaikymas organizuojami remiantis trimis etapais: projektavimu ir dokumentacija, teritorijų ir statinių tvarkyba ir priežiūra, įveiklinimu ir panaudojimu turizmui, kūrybai, vietos bendruomenės poreikiams. Kauno tvirtovės parko veikla – tai nuolatinis paveldo bendruomenės telkimas; tai rūpestis, kad daugelį metų apleisti fortai pražystų ir fortų žiedas taptu galimybe vystyti: turizmą ir edukacijas, laisvalaikį ir rekreaciją, kūrybines industrijas, žaliasias inovacijas bei socialinį verslumą. Mūsų vizija: Tvari tvirtovė – darnoje tarp gamtos, žmogaus ir istorijos.

Mugės metu įsigykite

Suvenyrus, ekskursijas, edukacijas.

Lietuvos aviacijos muziejus

Veikia nuo 1990 m. 
Lietuvos aviacijos muziejus rūpinasi mūsų šalies aviacijos istorijos, aviacinės kultūros išsaugojimu ir populiarinimu. Tai daroma visuomenei pristatant vertingus krašto aviacijos raidą liudijančius eksponatus, kurių saugoma virš 20 tūkstančių. Vykdomi edukaciniai užsiėmimai šeimoms ir moksleiviams, rengiamos ekskursijos, parodos, aviacinės kultūros puoselėjimui skirti renginiai. Muziejus įsikūręs Aleksote, istorinėje vietoje. Šalia esantis aerodromas – seniausias Lietuvoje ir vienas seniausių Europoje. Ekspozicija įrengta sovietmečiu veikusio Kauno oro uosto keleivių terminale. Į muziejų galima atskristi lėktuvu, o tokių pavyzdžių pasaulyje nedaug. Lietuvos aviacijos muziejus yra LR Kultūros ministerijai pavaldi įstaiga, kuriai priklauso du padaliniai: Stepono Dariaus gimtinė-muziejus (Klaipėdos raj.) ir Stasio Girėno gimtinė-muziejus (Šilalės raj.).

Mugės metu įsigykite

Muziejaus suvenyrus, edukacinius užsiėmimus, bilietus, skrydžio patyrimines paslaugas

Kultūros erdvė „Parakas"

Veikia nuo 2018 m. 
PARAKAS- Kauno tvirtovės Parako sandėlis. Išėjus sovietams, buvo niokojamas ir šiukšlinamas. Susibūrus bendruomenei, talkų metu sutvarkėme aplinką ir vidų. Kūrybingos komandos dėka, kuri vienija skirtingus narius- įveiklinome. Vyksta edukacijos, ekskursijos, kaimynų šventės, reivo vakarėliai, kino filmų peržiūros, tradicinės Joninės, Baltojo ožio diena. Per karantiną paskatinome filmuotis Parake kūrybininkus ir įkeliame video į Facebook paskyrą. Atėję į Paraką jaučiasi savais, galintys išpildyti savo svajones.

Mugės metu įsigykite

"DEGIOS MINTYS"- ugnies skulptūrų ir unikalaus apšvietimo paslaugą, Parako ekskursijas, erdves renginiams, atributiką.

Naktinis klubas „Lizdas“

Veikia nuo 2015 m. 
Informacija ruošiama

Mugės metu įsigykite

Klubo atributiką ir bilietus į ateinančio rudens renginius.

Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022

Šiuolaikinė sostinė 2017-ųjų metų pradžioje Kaunui suteiktas 2022-ųjų Europos kultūros sostinės vardas. Drauge su įvairiomis kultūros organizacijomis, menininkais, kūrybininkais kuriame bekraštę ir besienę programą, kurią pavadinome „Šiuolaikinė sostinė” (angl. Contemporary Capital). Visas laikas iki 2022-ųjų – tai Kauno ir Kauno rajono bendra kelionė „iš laikinosios į šiuolaikinę“. Meninė ir bendruomenės programa prasideda jau dabar. „Kaunas 2022“: iš laikinosios į šiuolaikinę Šis kvietimas keliauti drauge – tai ir raginimas megzti dialogą. Kalbėkimės su miesto istorija ir tapatybe. Juk dėl laikinosios sostinės (1919–1940) titulo Kaunas tapo europietišku ir moderniu miestu. Šiandien turime dar viena galimybę – iškovotą ne politikų, o kultūros profesionalų ir entuziastų. Siekiame su tokiu pačiu užsidegimu pažadinti modernų, gyventojams bei svečiams draugišką ir inovatyvų miestą. Laikas prisijungti ir užmegzti KAUNtaktą!

Analoginės spaudos ir savilaidos studija „Hands on press“

Veikia nuo 2021 m. 
Hands on press yra analoginės spaudos ir savilaidos studija, įsikūrusi Kauno centre, K. Donelaičio g. Studijoje dirba dvi poros - dizainerių ir iliustratorių Gabrielės ir Ingos - rankų. Mėgstame analogines spaudos technikas ir siekiame jas pristatyti išradingais būdais. Mes siūlome risografijos, šilkografijos, iškiliosios spaudos (lino, medžio raižinio ir kt.), knygrišybos ir leidinių dizaino, iliustracijos paslaugas. Taip pat rengiame kūrybines dirbtuves, kurių metu dalinamės žiniomis bei mokome šių technikų atlikimo tiek specialistus, tiek žmones, dar tik pradedančius pažintį su menu, knygrišyba, savilaida ar spauda.

Mugės metu įsigykite

Pagaminti meno spaudiniai; mugės metu lankytojų atspausti šilkografiniai atspaudai (planuojamos visos dienos dirbtuvės)

Kauno valstybinė filharmonija

Veikia nuo 1944 m. 
Kauno valstybinė filharmonija organizuoja įvairius kultūros renginius: simfoninius, kamerinius, džiazo muzikos, autorinius koncertus, popietes visai šeimai, edukacines programas moksleiviams, festivalius, teminius koncertų ciklus. Kauno valstybinės filharmonijos koncertų sezonas trunka nuo spalio iki gegužės mėnesio. Per metus Kauno valstybinė filharmonija surengia apie 200 koncertų. Kasmet filharmonija organizuoja tarptautinį jaunųjų muzikų festivalį „Kaunas“, kuris debiutavo 1990 m., nuo 1998 m. drauge su Norvegijos Hordalando grafystės taryba rengiamas kompozitorių E. Grygo ir M. K. Čiurliono muzikos festivalis, tarptautinį pripažinimą pelnė nuo 1996 metų organizuojamas Pažaislio muzikos festivalis, kurio renginiai vyksta visą vasarą, drauge su Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyriumi organizuojamas šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš ARTI“. Filharmonijos organizuojami koncertai vyksta ne tik Kaune, bet ir įvairiuose šalies regionuose. Filharmonija aktyviai bendradarbiauja su užsienio atlikėjais, koncertinėmis agentūromis. Didelį vaidmenį filharmonijos koncertinėje veikloje atlieka Kauno valstybinis choras. Kauno valstybinis choras – vienas ryškiausių prestižinių, reprezentuojančių Lietuvos kultūrą kolektyvų, gyvuoja jau penkis dešimtmečius. Nuo pat kolektyvo veiklos pradžios iki paskutinio batutos mosto jam vadovavo choro įkūrėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, VDU Muzikos akademijos profesorius Petras Bingelis. Nuo 2021 metų pavasario choro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu tapo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA profesorius Robertas Šervenikas. Šiame profesionaliame mišriame chore dainuoja 80 dainininkų. Išskirtine garso kokybe ir itin plačia dinamine raiškos skale pasižyminčio choro repertuare – daugiau negu 250 didelės apimties vokalinių-instrumentinių kūrinių iš pasaulinės muzikos klasikos lobyno.

Mugės metu įsigykite

Koncertų bilietus

Vytauto Didžiojo karo muziejus

Veikia nuo 1921 m.
Vytauto Didžiojo karo muziejus – inovatyvi, atvira, kartu su naujausiomis technologijomis ir interaktyviomis reklamos priemonėmis į priekį žengianti institucija. Muziejuje ir už jo ribų vyksta unikalios edukacinės programos, kuriamos šiuolaikiškos kilnojamos ir stacionarios parodos, taikomi naujausi virtualių parodų kūrimo metodai, organizuojami skirtingoms auditorijoms pritaikyti renginiai, bendradarbiaujant su Lietuvos kariuomene pildomi muziejaus fondai.

Mugės metu įsigykite

Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai pakvies išbandyti tarptautinio pripažinimo sulaukusį interaktyvų žaidimą „Skrydis per Atlantą“, o tiems, kurie nori pailsėti nuo išmaniųjų technologijų – siūlys paimti į rankas tiksliai atkurtą viduramžių Lietuvos kario kalaviją. Čia pat bus teikiama informacija apie muziejaus ekspozicijas ir edukacines programas.