SCENOS PROGRAMA

Rugsėjo 3 d., ŠEŠTADIENIS

16:00 Kauno miesto kamerinis teatras. Balys Ivanauskas. Ištrauka iš poetinės dramos „Apie ką visa tai?“.

Ištrauka iš poetinės satyros, dramos „Apie ką visa tai?“ - tai kurinys bandantis išsiaiškinti kas ir kokie yra tie lietuviai. Šis teatrinis vyksmas mozaikos principu sudėliotas iš Gintaro Grajausko eilėraščių bei gyvos muzikos intarpų. Tai žvilgsnis į mūsų pačių gyvenimo fragmentus ir pustonius: kasdienišką buitį, vienatvę, meilės troškulį ir t. t. Kūrinys skirtas jaunimui nuo 16 m. ir suaugusiems. Kūrinio tikslas lietuvišką poeziją pristatyti šiuolaikiškai, patraukliai ir suprantamai. Parodant, kad  šis žanras gali būti ir labai buitiškas, praktiškas, komiškas, gyvas.

16:20 Kauno miesto kamerinis teatras. Raimondas Klezys. Įžanga iš monospektaklio „Jau geriau būčiau negimęs“. 

Raimondo Klezio įžanga į antrąjį monospektaklį pagal jo paties parašytą komedijinio žanro pjesę ir gyvai atliekamas autorines dainas. Kūrinyje paliečiamos temos, kurios įkvėpė jauną aktorių karantino metu – tai nedarbas, tikėjimas ir santykiai. Kiekviena scena kritiškai, aštriai, satyriškai analizuoja šias temas kartais darant išvadą, kad gal “jau geriau būčiau negimęs”. Tekste nuskamba asmeninės patirties bei patarimų pasidalinimai, kurie aktualūs ir universalūs kiekvienam susidūrusiam su karantino iššūkiais. Kiekvieną teksto dalį palydi konkrečią temą atspindinti autorinė dainą, profesionaliai įrašytą bendradarbiaujant su muzikos prodiuserio Artiomo Penkevičiaus įrašų studija. Monospektaklyje gausu interaktyvaus bendravimo su žiūrovais, taip juos įtraukiant į pasirodymo veiksmą.

16:40 Diskusija su Baliu Ivanausku ir Raimondu Kleziu.

Rugsėjo 4 d., šeštadienis

12:00 Kauno miesto kamerinis teatras. DramaLAB „Gangas“. Pjesių skaitymas ir literatūrinė analizė. 

Dramos Laboratorija „Jei būčiau personažas“! Tai literatūros pamokos kitu formatu. Drama yra visur – gyvenime, literatūros kūriniuose, kine, teatre – visur! Visur, kur yra VEIKĖJAI ir KONFLIKTAS, vykstantis viduje arba išorėje. Visa tai analizuoja DramaLab. Skaitysime pjeses, gilinsimės į personažą, su kuriuo galima susitapatinti, ir dramaturgą, kuriuo galima tapti. Kartu su žiūrovais analizuosime draminę konflikto ir personažų santykių struktūrą, taip pat aptarsime autoriaus kūrybinius sprendimus ir jų raišką. komandomis.

12:20 Kauno valstybinis lėlių teatras. „Kauno žvėris“. Interaktyvus spektaklis – žaidimas mažiesiems. 

Spektaklio personažai – Rotušė ir Fontanas kviečia susipažinti su paslaptingu, senamiesčio požemiuose šimtus metų snaudžiančiu Mitiniu Kauno Žvėrimi. Tačiau Žvėris, pasirodo, mėgsta žaisti slėpynes ir jį išvysti, nebus labai paprasta – reikės užuosti, išgirsti, susekti, pamatyti, paliesti ir, jei labai pasiseks - sugauti. Ar žinote, kaip kvepia mėgstamiausias Kauno Žvėries patiekalas? Gal kava, vanile ar cukraus pudra? O kaip Žvėris skamba? Gal jis aidi, gal šaukia, gal barška, gal kaukia? Turi neturi pėdsakų jis? O gal pėdų neturi išvis? Į ką panašus Kauno Žvėris? Gal tai vaiduoklis, be kūno išvis?... Ar jis šaltas ir kietas, o gal minkštas ir lengvas?... Mitinis Kauno Žvėris nekantraudamas laukia susitikimo su žiūrovais.

Patyriminiame, objektų teatro principu sukurtame pastatyme, vizualiai ir žaidybiškai, pasitelkus pagrindines jusles – regą, klausą, uoslę ir lytėjimą, keliaujama ieškoti Mitinio Kauno Žvėries. Aktoriai šiame spektaklyje – žaidime yra interaktyvumo iniciatoriai. Jų tikslas – įtraukti mažuosius žiūrovus į spektaklio vyksmą, sužadinti jų smalsumą, vaizduotę ir kūrybiškumą.

12:40 Diskusija su „Kauno žvėries“ ir „Gango“ kūrybinėmis komandomis.
16:00 Tango kultūros erdvė. Socialinis tango. Pažintis su Lotynų Amerikos kultūriniu paveldu.

Tango kultūros erdvė / “El Tango Club Espacio Cultural” / Argentinietiško tango kultūros ambasada/ Tai – ypatinga tango kultūros erdvė Lietuvoje ir Baltijos regione su unikaliu muziejumi, dedikuota Argentinos kultūros, jos tradicijų pažinimui, kultūriniams renginiams, tango šokio bei ispanų kalbos mokymuisi. Tai - kultūrinė erdvė apie įvairias argentinietiško tango kultūros formas: šokį, muziką, istoriją, tradicijas bei visa tai, kiek daug telpa viename trumpame žodyje „tango“. Tai – taip pat ir socialinė erdvė, kurianti argentinietišką tango šokančiųjų bendruomenę, kurioje žmonės bendrauja, kartu leidžia laisvalaikį bei susipažįsta su naujais žmonėmis. Tango kultūros erdvė prisideda bei plėtoja Lotynų Amerikos kultūrinio paveldo pažinimą Kaune bei už jo ribų. Bendradarbiaudami su partneriais Argentinoje ir Europos šalyse, savo veiklomis ir kultūrine programa siekiame, kad Kaunas būtų patrauklus išskirtinai autentiškomis meninio bei kultūrinio pažinimo veiklomis. Būdami Argentinos kultūros ambasadoriais siekiame, kad mūsų kultūrinės veiklos būtų matomos užsienyje bei skatintų atvykstamąjį kultūrinį turizmą Kauno mieste. Tai liudija mūsų kasmetiniais tapę tarptautiniai projektai su išskirtiniais garbės svečiais, atlikėjais iš Argentinos, pritraukę dalyvius iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių.

16:20 Diskusija su Tango kultūros erdvės kūrėjais.
19:00 Kauno valstybinis lėlių teatras. Ištrauka iš spektaklio „Aš – Romeo, tu – Džuljeta“.

Vieną saulėtą vasaros savaitgalį šekspyrinė tragedija persikėlė į šeimų stovyklą miške ir „užsikūrė“ drama su komedijos elementais. Kaip ir kada kilo nesantaika tarp dviejų šeimų? Kas tokia Džuljeta ir kuris iš vaikinų vaidins Romeo? Kokio spektaklio visi laukia ir repetuodami ruošiasi? Kodėl reikia kviesti greitąją ir policiją? Ar vaidinimas įvyks ir kuo viskas baigsis? 

Kauno valstybinio lėlių teatro aktoriai atvirojo teatro forma sužais ir net sugros Viljamo Šekspyro „Romeo ir Džuljetos“ variantą, kuris, pasirodo, įmanomas ir mūsų laikais. Savitos stilistikos ir netikėtų sprendimų bus kiekvienoje scenoje. 

Lėlių teatro spektaklis „Aš – Romeo, tu – Džuljeta“ laukia jaunų žmonių pusantros valandos pasibuvimui atpažįstamoje, bet drąsiai permainytoje pjesėje, kur juoką keičia ašaros, ašaras – daina, kur daug kas tampa artima, labiau suprantama ir aktualu.

19:20 Kauno šokio teatras „Aura“. Ištrauka spektaklio „Pluto“, chor. Matthew Dane Livingston. 

PLUTO – „Plutonas pirmame name“ yra astrologinis terminas. Ši specifinė padėtis kalba apie paslaptingą savąjį̨ identitetą, kuris tuo pačiu metu yra labai galingas tiek gerąja, tiek blogąja prasme. Žmonės, kurie pagal astrologiją turi šią padėtį, gali sugebėti pakeisti pasaulį tiesiog žodžiais. Taip ir šis spektaklis – priverčiantis pergalvoti viską, ką žinome ir iš naujo pažvelgti į savo vidų.

19:40 Diskusija su „Pluto“ ir „Aš – Romeo, tu – Džuljeta“ kūrėjais

Rugsėjo 5 d., sekmadienis

12:00 Šiuolaikinio šokio asociacija. Šokio pamoka–trenažas. Pažintis su šokio pamokomis ir asociacijos veikla.

Šiuolaikinio šokio asociacija, kurią 2007 metais įkūrė dvidešimt penki Lietuvos šiuolaikinio šokio choreografai ir šokėjai, turintys meno kūrėjo statusą, siekia: atstovauti šiuolaikinio šokio bendruomenės narių interesams; savo veikla formuoti visuomenės poreikį profesionaliems šiuolaikinio šokio meno produktams, ugdyti publiką, jos skonį bei nuostatas šokio kultūros vertybėms; skatinti Lietuvos šiuolaikinio šokio bendruomenės narių kūrybinę veiklą; skleisti informaciją apie Lietuvos šiuolaikinį šokį Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu asociacija vienija 61 nepriklausomus šiuolaikinio šokio choreografus, šokėjus ir pedagogus. 

Kauno kultūros mugės metu Šiuolaikinio šokio asociacija nori pasidalinti viena iš savo seniausiai organizuojamų ir nuo kasdienės šokėjų rutinos neatsiejamų veiklų - trenažu, t.y. šokio pamoka. Šios pamokos metu asociacijos nariai trumpai papasakos apie kasdienių šokio pamokų svarbą, asociacijos veiklas bei planus ir galbūt net kartu pasiūlys pajudėti.

12:20 Šokio trupė „Nuepiko“. Tiriamasis performatyvus šokio projektas „Per kūną“.

Tiriamasis performatyvus šokio projektas, nagrinėjantis individo-kūrėjo santykį su aplinka, pačiu savimi ir kitais žmonėmis esamuoju laiku, ir šių elementų kontekste analizuojantis šokį/judesį, kaip pirmapradę komunikacijos priemonę. Tai tarsi grįžimas prie savo, kaip kūrėjo esmės, šokio, kaip pirmapradės komunikacijos priemonės. Tai galimybė per šokį iš naujo patirti ir įprasminti erdvę, aplinką, kuri mus supa, tačiau dėl pandemijos ir jos keliamų ribojimų tarsi esame atskirti nuo jos arba pilnai negalime jos patirti. Kartu tai būdas erdvėje iš naujo permąstyti savo, kaip individo vietą, reiškimosi galimybes, „įsikūnijimą“ į aplinką, kurioje buvome pratę gyventi iki-pandeminiame laikotarpyje.

12:40 Diskusija su „Nuepiko“ ir Šiuolaikinio šokio asociacijos nariais.
13:00 Diskusija „Mėgėjų menui klijuojama etiketė. Galimybė ar iššūkis?“. Dalyvauja KTU šokio, teatro ir foto studijų meno vadovai.

Kauno technologijos universitete (KTU) veikia 6 meno kolektyvai, kuriuose suteikiama galimybė turiningai praleisti laisvalaikį, tobulinti šokio, dainavimo, fotografijos ir kitus gebėjimus. Savo veikla meno kolektyvų nariai iš kartos į kartą puoselėja Universiteto tradicijas, perteikdami jo kultūros vertybes ne tik akademinei bendruomenei, bet ir plačiajai visuomenei Lietuvoje ir už jos ribų. Šalyje žinomų profesionalų vadovaujamų kolektyvų renginiai įneša svarų indėlį į miesto ir šalies kultūrinį gyvenimą. Mėgėjų menas neatsiejama Kauno kultūros gyvenimo dalis. Kiekvienas mėgėjų meno kolektyvo narys prisideda prie Kauno kultūros puoselėjimo ir augimo. Pamėginkime atsakyti ar mėgėjų menui klijuojama etiketė – galimybė ar iššūkis?

16:00 Šokio trupė ULNA. Projekto „PinoKeys judėjimas“ ir Jaunimo judesio programos pristatymas.

„PinoKeys“ idėja remiasi dvikrypčiu požiūriu į Pinokio personažą: savęs kaip augančios asmenybės, siekiančios atitikti „gero žmogaus“ sampratą, bandančio pritapti ir įtikti ir visuomenės požiūrio į kiekvieną iš mūsų, kuris neatitinka „normų“. Projektu siekiama – manifestuoti socialinę poziciją, pasiūlyti naują elgesio modelį, naują santykį su grupe „kitokių“, „netikrų“. Siekis sukurti minios empatijos precedentą – tokį, kuris sukelia ne griaunančias, skaldančias, o jungiančias, bendruomeniškas minios nuotaikas.

Performanse kuria profesionalūs scenos menų kūrėjai drauge su negalias turinčiais žmonėmis. 

16:20 Teatronas. Cirko Sapiens mokytojų šiuolaikinio cirko spektaklio „107 būdai spaudimui įveikti“ ištrauka. 

Spaudimas, kad gyvas pasirodymas nebūtų prastesnis, nei jo pristatymas internete. Spaudimas nuolat treniruotis, kad išlaikytum gerą fizinę formą. Spaudimas, kad žiūrovai pamatytų geriausią spektaklio versiją. Apie tokį ir panašų spaudimą bei sąrašą dalykų, kurie padeda jį įveikti šis cirko spektaklis.

Spaudimas cirko treniruotėse vaidina didelį vaidmenį. Psichologinis stipriai siejamas su stresu, tačiau cirko artistams įdomi ne tik prischologinė jo pusė, bet ir fizinė. Pavyzdžiui, raumenų susitraukimai, šilkų sugriebimas sudėtingose pozose ore, cirko įrankių svoris, kūnai spaudžiantys vienas kitą atliekant įvairius porinės akrobatikos triukus, skrydis, kritimas. Šis spektaklis tyrinėja judėjimą, remiantis spaudimu ir kaip cirko praktikose menininkai susiduria su psichologiniu ir fiziniu spaudimu. Psichologinis – atlikti triuką sėkmingai ar pagauti partnerį. Fizinis – suspausti oro akrobatikos įrankį tam, kad nenukristum ar spausti partnerio rankas, kad iškeltum į viršų ar saugiai nuleistum ant žemės. Tai yra didžiulė cirko praktikos dalis, kuri retai pastebima.

16:40 Diskusija su Teatrono ir šokio trupės ULNA kūrėjais.